top banner

SIF Moldova a cumparat actiuni Fondul Proprietatea de 4 milioane lei

27 August 2010 | Autor: Conso

SIF Moldova (SIF2) a achizitionat titluri ale emitentului Fondul Proprietatea in valoare de 4,07 milioane lei in sedinta de joi, 26 august.
La mijlocul lunii mai, SIF2 mai efectuase o tranzactie de cumparare de actiuni Fondul Proprietatea, investitia ridicandu-se la 16 milioane lei. Pe parcursul anului 2009 si 2010 a efectuat mai multe tranzactii de achizitionare de unitati ale acestui emitent.
Totodata, SIF Moldova s-a remarcat ca fiind cea mai activa din cele 5 societati de investitii financiare din piata, in conditiile in care si-a bugetat pentru 2010 un amplu plan de investitii, de aproximativ 140 milioane de lei in actiuni.

Ne puteți urmări și pe pagina noastră de Facebook sau pe Google News

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul
Compară
Educație financiară

Banchereza, pe înțelesul tuturor

  • Te ajutăm să înțelegi mai ușor contractele bancare
  • Vorbim în termeni simpli, pe înțelesul tău
  • Sfaturi financiare pentru consumatori
Citește

Un proiect susținut de

BCR

Investitii

Alte Articole

Predicțiile “scandaloase” ale Saxo Bank pentru 2026

Predicțiile “scandaloase” ale Saxo Bank pentru 2026

În ultima vreme, banca de investiții din Danemarca ne-a obișnuit cu exerciții de predicție în cheie senzaționalistă și nici acest decembrie nu face excepție. Iată câteva evenimente cu caracter mai mult sau mai puțin disruptiv pentru anul următor.

05 Dec 2025 | Investitii
Băncile au început să facă munca brokerilor de acțiuni

Băncile au început să facă munca brokerilor de acțiuni

BRD, BCR și Banca Transilvania oferă clienților posibilitatea de a cumpăra direct titluri de stat, fonduri de investiții și acțiuni, scurtând drumul dintre aceste instrumente și micii investitori.

26 Noi 2025 | Investitii
Investitorii AI încep să se trezească la realitate

Investitorii AI încep să se trezească la realitate

În a doua jumătate a lunii noiembrie 2025, piața „AI” a suferit corecții, indicii tehnologici s-au retras la bursă, iar unele acțiuni cu expunere mare pe inteligență artificială au înregistrat scăderi abrupte.

23 Noi 2025 | Investitii
Oferta Cris-Tim: mare succes sau mare eșec de retail?

Oferta Cris-Tim: mare succes sau mare eșec de retail?

Oferta publică a companiei Cris-Tim Family Holding s-a închis la un preț de 16,5 lei, minimul intervalului de subscriere, în ciuda unei supra-subscrieri gigantice de 42 de ori a tranșei investitorilor de retail.

06 Noi 2025 | Investitii

TE AJUTĂM SĂ-ȚI FACI CALCULELE

Calculatoare

Credit maxim

Calculează suma maximă pe care o poți împrumuta în funcție de venitul tău

Rate credit

Calculează rata lunară, DAE și graficul complet de rambursare la creditul tău

Refinanțare credit

Calculează suma pe care o poți economisi dacă îți refinanțezi creditul