top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol01-07-2022Variație zilnică (%)
EuroEUR4.94610.01%
Dolar AmericanUSD4.7286-0.29%
Franc ElvețianCHF4.9311-0.31%
Lira SterlinăGBP5.7088-0.76%
Yen JaponezJPY0.0348690.22%
Dolar CanadianCAD3.6612-0.32%
Dolar AustralianAUD3.2198-1.4%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol01-07-2022Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.19990%
Forint MaghiarHUF0.012398-0.43%
Zlot PolonezPLN1.0485-0.63%
Leva BulgăreascăBGN2.52890.02%
Kuna CroatăHRK0.6566-0.02%
Dinarul SârbescRSD0.04210%
Leu moldovenescMDL0.24891.22%
Hryvna UcraineanăUAH0.1600-0.81%
Rubla RuseascăRUB0.0868-0.23%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol01-07-2022Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.66500.03%
Coroana NorvegianăNOK0.4769-0.29%
Coroana SuedezăSEK0.4595-0.48%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol01-07-2022Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.2824-0.63%
Renminbi ChinezescCNY0.7059-0.34%
Rupia IndianăINR0.0598-0.33%
Won Sub-CoreeanKRW0.003647-0.14%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2874-0.29%
Baht-ul ThailandezTHB0.1327-1.12%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol01-07-2022Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU273.0029-1.19%
Lira EgipteanăEGP0.2515-0.32%
Randul Sud-AfricanZAR0.2893-0.79%
Realul BrazilianBRL0.9000-1.65%
Peso MexicanMXN0.2340-0.3%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.9206-1.06%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul
  • Primești polița pe loc

Compară