top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol29-02-2024Variație zilnică (%)
EuroEUR4.9690-0.02%
Dolar AmericanUSD4.5823-0.29%
Franc ElvețianCHF5.2072-0.29%
Lira SterlinăGBP5.8022-0.17%
Yen JaponezJPY0.0305370.13%
Dolar CanadianCAD3.3717-0.36%
Dolar AustralianAUD2.9766-0.26%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol29-02-2024Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.1959-0.15%
Forint MaghiarHUF0.012634-0.55%
Zlot PolonezPLN1.1501-0.32%
Leva BulgăreascăBGN2.5406-0.02%
Kuna CroatăHRK-%
Dinarul SârbescRSD0.04240%
Leu moldovenescMDL0.25770.51%
Hryvna UcraineanăUAH0.12050.08%
Rubla RuseascăRUB0.05040.4%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol29-02-2024Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.6666-0.01%
Coroana NorvegianăNOK0.4317-0.48%
Coroana SuedezăSEK0.4434-0.07%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol29-02-2024Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.1467-0.61%
Renminbi ChinezescCNY0.6368-0.23%
Rupia IndianăINR0.0553-0.18%
Won Sub-CoreeanKRW0.003429-0.38%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2476-0.29%
Baht-ul ThailandezTHB0.12760%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol29-02-2024Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU299.2209-0.08%
Lira EgipteanăEGP0.1483-0.27%
Randul Sud-AfricanZAR0.2385-0.04%
Realul BrazilianBRL0.9224-0.97%
Peso MexicanMXN0.2686-0.11%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.7879-0.5%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul

Compară