top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol27-01-2023Variație zilnică (%)
EuroEUR4.89220.13%
Dolar AmericanUSD4.49280.28%
Franc ElvețianCHF4.87930.01%
Lira SterlinăGBP5.56120.17%
Yen JaponezJPY0.0346200.2%
Dolar CanadianCAD3.37380.8%
Dolar AustralianAUD3.19650.24%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol27-01-2023Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.2053-0.05%
Forint MaghiarHUF0.0126150.31%
Zlot PolonezPLN1.03950.43%
Leva BulgăreascăBGN2.50130.13%
Kuna CroatăHRK-%
Dinarul SârbescRSD0.04170.24%
Leu moldovenescMDL0.23840%
Hryvna UcraineanăUAH0.12170.33%
Rubla RuseascăRUB0.0648-0.15%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol27-01-2023Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.65770.12%
Coroana NorvegianăNOK0.45520.29%
Coroana SuedezăSEK0.4363-0.39%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol27-01-2023Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.23880.29%
Renminbi ChinezescCNY0.66220.27%
Rupia IndianăINR0.05510.36%
Won Sub-CoreeanKRW0.0036400.17%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.22320.28%
Baht-ul ThailandezTHB0.1368-0.07%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol27-01-2023Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU278.5647-0.18%
Lira EgipteanăEGP0.15030.27%
Randul Sud-AfricanZAR0.2615-0.34%
Realul BrazilianBRL0.88680.42%
Peso MexicanMXN0.23950.42%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.91590.34%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul

Compară