top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol23-10-2026Variație zilnică (%)
EuroEUR5.34950.02%
Dolar AmericanUSD4.77700.27%
Franc ElvețianCHF5.8093-0.02%
Lira SterlinăGBP6.39090.09%
Yen JaponezJPY0.0305000.42%
Dolar CanadianCAD3.41150.37%
Dolar AustralianAUD3.35110.24%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol23-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.2200-0.18%
Forint MaghiarHUF0.014580-0.18%
Zlot PolonezPLN1.2167-0.59%
Dinarul SârbescRSD0.04550%
Leu moldovenescMDL0.2648-0.23%
Hryvna UcraineanăUAH0.1056-0.09%
Rubla RuseascăRUB0.05920.68%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol23-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.71570.01%
Coroana NorvegianăNOK0.51140.39%
Coroana SuedezăSEK0.4808-0.1%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol23-10-2026Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.09600.21%
Renminbi ChinezescCNY0.71620.31%
Rupia IndianăINR0.05030.2%
Won Sub-CoreeanKRW0.0036050.06%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.30070.27%
Baht-ul ThailandezTHB0.14160.21%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol23-10-2026Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU617.8007-1.26%
Lira EgipteanăEGP0.0864-0.8%
Randul Sud-AfricanZAR0.2883-0.24%
Realul BrazilianBRL0.9454-0.21%
Peso MexicanMXN0.25440.39%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.71570.23%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Credite nevoi personale

Credite nevoi personale
  • Compari ofertele și economisești bani
  • Aplici online la credit
  • Ești contactat rapid de partenerii Conso

Compară