top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol16-10-2026Variație zilnică (%)
EuroEUR5.33680%
Dolar AmericanUSD4.7430-0.3%
Franc ElvețianCHF5.75580.35%
Lira SterlinăGBP6.32280.2%
Yen JaponezJPY0.030022-0.47%
Dolar CanadianCAD3.3497-0.03%
Dolar AustralianAUD3.30070.25%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol16-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.21940.09%
Forint MaghiarHUF0.0146950.12%
Zlot PolonezPLN1.22190.04%
Dinarul SârbescRSD0.04550%
Leu moldovenescMDL0.2655-0.04%
Hryvna UcraineanăUAH0.1057-0.28%
Rubla RuseascăRUB0.0567-0.35%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol16-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.71400%
Coroana NorvegianăNOK0.50180.38%
Coroana SuedezăSEK0.47920.48%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol16-10-2026Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.0957-0.31%
Renminbi ChinezescCNY0.7094-0.23%
Rupia IndianăINR0.0500-0.2%
Won Sub-CoreeanKRW0.0035640.73%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2915-0.3%
Baht-ul ThailandezTHB0.14200%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol16-10-2026Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU637.77840.28%
Lira EgipteanăEGP0.0887-0.34%
Randul Sud-AfricanZAR0.28860.07%
Realul BrazilianBRL0.9303-1.28%
Peso MexicanMXN0.25800.12%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.68770.67%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Credite imobiliare

Credite imobiliare
  • Compari ofertele și economisești bani
  • Aplici online la credit
  • Ești contactat rapid de partenerii Conso

Compară