top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol30-10-2026Variație zilnică (%)
EuroEUR5.3426-0.04%
Dolar AmericanUSD4.7698-0.51%
Franc ElvețianCHF5.80590.34%
Lira SterlinăGBP6.40520.27%
Yen JaponezJPY0.030317-0.07%
Dolar CanadianCAD3.4176-0.3%
Dolar AustralianAUD3.3550-0.55%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol30-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.2196-0.05%
Forint MaghiarHUF0.014602-0.03%
Zlot PolonezPLN1.2152-0.03%
Dinarul SârbescRSD0.0454-0.22%
Leu moldovenescMDL0.26590.15%
Hryvna UcraineanăUAH0.1051-0.1%
Rubla RuseascăRUB0.0594-0.17%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol30-10-2026Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.7149-0.04%
Coroana NorvegianăNOK0.51840.35%
Coroana SuedezăSEK0.48620.23%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol30-10-2026Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.0954-0.63%
Renminbi ChinezescCNY0.7169-0.39%
Rupia IndianăINR0.0502-0.2%
Won Sub-CoreeanKRW0.003573-0.31%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2987-0.51%
Baht-ul ThailandezTHB0.1416-0.35%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol30-10-2026Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU609.5706-1.83%
Lira EgipteanăEGP0.0852-0.35%
Randul Sud-AfricanZAR0.2866-0.69%
Realul BrazilianBRL0.8864-1.15%
Peso MexicanMXN0.2530-1.21%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.69230.01%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Credite nevoi personale

Credite nevoi personale
  • Compari ofertele și economisești bani
  • Aplici online la credit
  • Ești contactat rapid de partenerii Conso

Compară