top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol14-06-2024Variație zilnică (%)
EuroEUR4.97710%
Dolar AmericanUSD4.65761.12%
Franc ElvețianCHF5.21141.31%
Lira SterlinăGBP5.91740.48%
Yen JaponezJPY0.0296511.21%
Dolar CanadianCAD3.38541%
Dolar AustralianAUD3.07880.5%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol14-06-2024Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.2011-0.3%
Forint MaghiarHUF0.012500-0.56%
Zlot PolonezPLN1.1388-0.66%
Leva BulgăreascăBGN2.54470%
Kuna CroatăHRK-%
Dinarul SârbescRSD0.04250%
Leu moldovenescMDL0.2589-0.58%
Hryvna UcraineanăUAH0.11451.33%
Rubla RuseascăRUB0.0522-0.76%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol14-06-2024Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.6670-0.04%
Coroana NorvegianăNOK0.43600.46%
Coroana SuedezăSEK0.4422-0.38%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol14-06-2024Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.14340.56%
Renminbi ChinezescCNY0.64191.07%
Rupia IndianăINR0.05571.09%
Won Sub-CoreeanKRW0.0033640.3%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.26801.12%
Baht-ul ThailandezTHB0.12670.8%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol14-06-2024Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU347.50831.35%
Lira EgipteanăEGP0.09761.14%
Randul Sud-AfricanZAR0.25321.08%
Realul BrazilianBRL0.86851.86%
Peso MexicanMXN0.25031.79%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.85490.36%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul

Compară