top banner

Curs BNR

Caută curs BNR

Curs Leu vs. Valute principale

ValutăSimbol28-09-2022Variație zilnică (%)
EuroEUR4.94790.08%
Dolar AmericanUSD5.17940.81%
Franc ElvețianCHF5.21550.39%
Lira SterlinăGBP5.5370-0.26%
Yen JaponezJPY0.0357880.6%
Dolar CanadianCAD3.75200.06%
Dolar AustralianAUD3.3069-0.73%

Curs Leu vs. Valute regionale

ValutăSimbol28-09-2022Variație zilnică (%)
Coroana CeheascăCZK0.20050%
Forint MaghiarHUF0.011997-1%
Zlot PolonezPLN1.0277-0.94%
Leva BulgăreascăBGN2.52980.09%
Kuna CroatăHRK0.65700.05%
Dinarul SârbescRSD0.04220.24%
Leu moldovenescMDL0.2630-0.04%
Hryvna UcraineanăUAH0.14050.79%
Rubla RuseascăRUB0.08790.46%

Curs Leu vs. Alte valute europene

ValutăSimbol28-09-2022Variație zilnică (%)
Coroana DanezăDKK0.66530.08%
Coroana NorvegianăNOK0.4722-1.13%
Coroana SuedezăSEK0.4522-0.55%

Curs Leu vs. Valute asiatice

ValutăSimbol28-09-2022Variație zilnică (%)
Lira TurceascăTRY0.27970.58%
Renminbi ChinezescCNY0.7150-0.24%
Rupia IndianăINR0.06320.32%
Won Sub-CoreeanKRW0.003593-0.5%
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.41010.81%
Baht-ul ThailandezTHB0.1351-0.15%

Curs Leu vs. Alte valute

ValutăSimbol28-09-2022Variație zilnică (%)
Gramul de aurXAU269.2661-0.23%
Lira EgipteanăEGP0.26550.72%
Randul Sud-AfricanZAR0.2853-0.17%
Realul BrazilianBRL0.96281.03%
Peso MexicanMXN0.2523-0.04%
Dolar Neo-ZeelandezNZD2.9000-0.94%

Grafic - Curs EUR/RON

Comparații

Asigurări RCA

Asigurări RCA
  • Alegi cea mai bună asigurare
  • Plătești online cu cardul

Compară